МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ДРАМТЕАТР: ІСТОРІЯ, ЯКУ НАМАГАЮТЬСЯ СТЕРТИ

Долучайтесь до ініціативи ГО "Історія в руках",  щоб зберегти пам'ять про Драмтеатр Маріуполя!

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ ЗВ'ЯЗАТИСЯ З НАМИ

Факти про Маріупольскій драмтеатр

Мирне життя

➜ Маріупольський Драмтеатр було споруджено в 1960 році. Будівництво тривало з 1956 року

➜ В театрі було 2 сцени: велика на 680 місць та мала на 62 людини

➜ У 1978 році театр відзначив 100-літній ювілей з дня заснування першої професіональної театральної трупи у Маріуполі

➜ 12 листопада 2007 року театр став Академічним У репертуарі театру були драми, комедії, вистави для дітей та юнацтва, мюзикли тощо

➜ 28 грудня 1983 року драматичний театр в Маріуполі отримав статус пам’ятки архітектури

➜ Театр розташований на головній вісі міста у сквері — майже весь Маріуполь був у його ніг

Війна

➜ Під час облоги міста театр став домівкою для 500 -1200 людей, які втратили своє житло під час бомбардувань.

➜ Також до театру завозили вагітних, породіль з пологового будинку, матусь з новонародженими

➜ 16 березня 2022 року театр був зруйнований бомбовим авіаційним ударом російських Збройних сил

➜ Наразі неможливо встановити скільки людей було вбито. За різними оцінками від 300 до 1200 людей

➜ Померли від удару також близько 100 людей, які були на зовні, адже прийшли скористатися польовою кухнею

➜ В 20-х числах грудня 2022 року окупаційна влада знесла рештки театру, щоб приховати скоєний злочин

ЩО САМЕ МИ РОБИМО

Наша мета — зберегти історію Драмтеатру в Маріуполі без спотворень і донести її світу

1. Ми зібрали всі відомості про архітектурний проєкт Донецького драматичного театру в Маріуполі і на основі проєкту створили унікальний гіпсовий конструктор, який можна складати власноруч.

2. Історики — професора та кандидати наук — зібрали повну історію театру, яку можна дізнатися, складаючи наш конструктор.

3. Також ми готуємо візуалізацію історії Драмтеатру у VRреальності.

4. Шукаємо музеї в Україні та кордоном, які захочуть виставляти у себе цей експонат і розказувати правдиву історію, як вона є. Подивіться, як виглядає наш унікальний конструктор та як його можна збирати.

ЗАДОНАТИТИ

Про конструктор

Маріупольський драматичний театр

Ми створили унікальну гіпсову модель-конструктор Маріупольського театру, яка вже експонується в краєзнавчому музеї Рівного та плануємо таким чином фізично зберегти та винести за межі України модель цієї споруди, знищеної військами РФ.

Конструктор складається з гіпсових деталей та у зібраному вигляді повністю повторює архітектурний проєкт Маріупольського театру в співвідношенні 1:150. Ми намагалися максимально точно відтворити будівлю, щоб пам'ять про українську знищену культуру, мистецтво та історію залишилась в незмінному стані та розповсюджувалася по інших країнах. Це не дасть змоги витерти або переписати ці моменти історії України.

До складу конструктора входить: конструктор, інструкція, клей, фарба, кутники, наждачки, пензлики тощо. Згодом буде реалізована додана реальність з голосовим супроводом презентації.

ЗАДОНАТИТИ

ГО "Історія в руках" буде використовувати кошти, що ви задонатите для проведення заходів для ВПО та реабілітації дітей та військових. Про всі наші програми та заходи завжди будемо повідомляти в соцмережах.

Для кого призначений конструктор

Музеї, виставки, презентації в Україні та різних куточках світу

Історичні гуртки та виші з історичними факультетами

Колекціонери, що збирають унікальні конструктори

Посольства різних країн та України в інших державах

Для спільних занять вдома з дітьми, щоб знали історію країни

Людям з порушенням зору/слуху для тактильного вивчення історії

Навіщо ми це робимо: 3 головних причини

1

Хочемо популяризувати в Україні та за кордоном історії таких споруд, які стали символом злочину проти людяності, скоєного країною-терористом у повномасштабній російсько-українській війні.

2

Намагаємось стимулювати у представників української та закордонної спільноти, насамперед молоді та дітей, інтерес до подальшого глибокого вивчення новітньої історії України.

3

Прагнемо до інтеграції української історико-культурної компоненти у європейський культурний простір. Це допоможе зберегти історію як є і не дати її змінити. Адже ми знаємо, що треба відповідально до неї ставитись.

хто ми?

ГО “Історія в руках” намагається зберегти історичну пам'ять про об’єкти культурної спадщини України, які були фізично знищені внаслідок злочинних дій РФ проти мирного населення України. 

Одна з цілей ГО “Історія в руках” — активізувати український та європейський соціум у боротьбі проти тероризму, шляхом популяризації інформації про трагічні події в Україні серед представників української та європейської спільнот. Впевнені, це допоможе запобігти повторенню подібних трагедій у світовому масштабі. 

Наша головна мета — патріотичне виховання молоді на ідеях миру, демократії, національної самоідентичності і толерантності.

НАШ САЙТ

наші плани на майбутнє

Історія, яку можна тримати в руках

ГО "Історія в руках" буде розвивати напрямок невеликих конструкторів, що відтворюють історичні споруди України. Головне призначення — дати кожному охочому доторкнутися до відтворення історії. Ці конструктори будуть використовуватись в рамках арттерапії для ВПО, дітей, ветеранів та волонтерів, що постраждали від російської агресії.

Конструктори складаються з великих деталей, що майже достеменно відтворюють історичні споруди — їх легко складати дітям і людям з фізичними або сенсорними порушеннями.
Арттерапія за допомогою конструктора дає можливість відчути причетність до історії, заспокоює, допомагає пережити внутрішні конфлікти, тривогу, страх.
Конструктор надається безкоштовно. Разом з конструктором кожному учаснику заходу надається QR-код, переходячи за яким можна дізнатися повну історію споруди.

Ми вже розробили конструктор Софії Київської і плануємо проводити заходи, виставки та інші події, на яких представимо цей конструктор. Ваші донати допомагають зібрати на таки заходи якнайбільше людей, що потребують арттерапії та психологічної допомоги.
 

Долучайтеся до збереження новітньої історії

Отримати конструктор за донат €300

задонатити

підтримати фонд донатом

задонатити

куди підуть ваші донати

Організація заходів для ВПО

Проводимо різноманітні заходи для підтримки ВПО, як матеріальної, так і психологічної. Наприклад, благодійні аукціони серед бізнесу, зустрічі з психологом для дітей та дорослих ВПО тощо.

Допомога в реабілітації дітей, ветеранів та волонтерів

Допомагаємо психологічно відновитися дітям, які постраждали внаслідок російської воєнної агресії. А щоб наші герої не почувалися покинутими надаємо їм психологічну підтримку за допомогою арттерапії.

Організація виставок та заходів

Щоб зберегти історію України цілісною і долучити до неї якомога більше людей проводимо різноманітні виставки та інші освітні заходи. Головна мета — українці не повинні забувати свою історію.

питання та відповіді

навіщо донатити на конструктор?

Коли конструктор споруди зруйнованого театру з'явиться у багатьох музеях світу та в колекціях у людей, буде складно переписати історію, як це зазвичай роблять росіяни. 

А ще, коли діти та дорослі збирають конструктор, вони себе почувають відновниками історії та справедливості.

Як ви доставите конструктор, якщо я не в Україні?

Основний спосіб доставки — міжнародним перевізником "Нова пошта", що доставляє по Україні та у понад 200 країн світу.

Строк доставки від 3 днів. Якщо у вас є інші пропозиції, давайте їх обговоримо та разом складемо шлях конструктору, за який ви задонатили.

Чому за конструктор є сталий донат в 300 євро?

ГО "Історія в руках" не має власного виробництва, тож конструктор виготовляється на замовлення представниками бізнесу, з якими ми домовилися про виробництво без прибутку. У цю суму входить вартість матеріалів і виготовлення, та гроші, які в якості донатів підуть на благодійні заходи та програми для ВПО, дітей, волонтерів та ветеранів. Таким чином бізнес реалізує свою корпоративно-соціальну відповідальність, а ви отримуєте у власність унікальний конструктор, аналогів якому немає в світі.

Що можна робити з конструктором?

Ви можете зібрати та розмістити конструктор в музеї свого міста. Можете складати його разом з дітьми під час спільних розваг. 

Показуйте його на виставках (включно з благодійними) та розказуйте історію театру. Конструктор можна подарувати, або придбати для колекціонування, адже будуть інші конструктори споруд, які ми будемо відтворювати.

навіщо конструктор для людей з вадами зору та слуху?

У 2021 році в Україні людей з інвалідністю за підрахунками Держстату було 2,703 млн, а близько 300 тисяч з них з вадами зору
або слуху. 

Всі ці люди за допомогою нашого конструктору можуть доторкнутись до трагедії Маріуполя і відчути памʼятку своїми руками, просто складаючи його.

Що ви вже зробили для ВПО, ветеранів та дітей війни?

Презентували моделі конструкторів, які зібрали діти ВПО у краєзнавчому музеї Рівного, МДУ, Хабі "Я-Маріуполь" та ценрі інтеграції м.Рівне.

Раз на тиждень для ветеранів проводимо зайняття з айдентики для відновлення нейронних зв'язків, які були пошкоджені внаслідок контузії. Для дітей — щотижневі заняття зі швидкочитання та запам'ятовування в щоденному житті.

КОНТАКТИ та соцмережі

контакти ГО

Повне найменування юридичної особи: Громадська органзіція "Історія в руках"

Адреса Україна, м. Рівне, вул. Відінська 10

historyinhandua@gmail.com

068 554 50 50